0

W rosyjskiej Anapie od 23 do 27 listopada reprezentacja Polski minikadetek U-16 zagra w mistrzostwach Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej (EEVZA). Stawką zawodów jest awans do kontynentalnego czempionatu w tej kategorii wiekowej.

Treningi reprezentacji złożonej z zawodniczek roczników 2002 i 2003 na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, pozwoliły wyłonić 14-osobowe grono kadrowiczek na turniej w Anapie. W ostatnim etapie przygotowań do imprezy, zaplanowanym do soboty 19 listopada włącznie, drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Pecia realizuje kolejne założenia. – Skupiamy się w dużym stopniu na taktyce gry, współdziałaniu bloku z obroną, pracujemy także nad rozegraniem i atakiem, bo i te elementy będą bardzo istotne. Nie zapominamy przy tym o technice indywidualnej zawodniczek – mówi selekcjoner kadry minikadetek.

W Anapie reprezentacja Polski zagra od 23 do 27 listopada. Rywalkami biało-czerwonych będą kolejno siatkarki Białorusi, Rosji, Estonii, Łotwy i Ukrainy. Cel na Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej? – Chcemy znaleźć się w czołowej trójce turnieju, a najlepiej wygrać go i awansować bezpośrednio na mistrzostwa Europy. Pozostałe miejsca na podium dadzą prawo udziału w barażu – tłumaczy Andrzej Peć.

Reprezentacja Polski U-16 na Mistrzostwa EEVZA:
Rozgrywające: Martyna Łazowska, Maja Słowikowska, Anna Korth
Atakujące: Paulina Reiter, Agata Lesiak
Środkowe: Katarzyna Hyży, Gabriela Lendzioszek, Julita Piasecka
Przyjmujące: Martyna Borowczak, Karolina Dróżkowska, Martyna Ladorska, Maja Malczewska
Libero: Aleksandra Justka, Magdalena Piekarz

Sztab medyczno-szkoleniowy:
I trener – Andrzej Peć
II trener – Waldemar Kawka
statystyk i kierownik – Przemysław Płaczek
lekarz – Michał Gaca
fizjoterapeuta – Tomasz Dudek

Autor/Źródło: Marcin Nikiel/ Strona główna PZPS

Reprezentacja Polski U-16 na Mistrzostwa EEVZA a wśród nich Martyna Borowczak! Gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w turnieju!